Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki każdy Polak powinien mieć prawo do przebadania się pod kątem koronawirusa, jeśli ma podejrzenie, że został zarażony. Budka powoływał się przy tym na Niemcy, gdzie testom poddano 200 000 ludzi. Czy 10 maja powinny się odbyć wybory prezydenckie? Borys Budka podkreśla, że wybory powinny się odbyć w takich warunkach, żeby każdy mógł zagłosować. „Jeżeli rząd dojdzie do przekonania, że nie jest w stanie zapewnić dostępności do lokali wyborczych, że nie jest w stanie zapewnić obsady w komisji wyborczej – wówczas będą podejmowane takie działania” – stwierdził gość Porannej rozmowy w RMF FM. Dodał, że Platforma Obywatelska nie domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego. „To jest narzędzie, które jest ostatecznością” – podkreślił.

Budka: Episkopat powinien przekonać wiernych, żeby wysłuchali mszy w radiu lub tv

"Jestem ostatnim, który by się czegokolwiek od Episkopatu domagał, ale racjonalny apel do wiernych byłby taki, że jednak korzystać z możliwości wysłuchania mszy przez radio czy w telewizji, skoro staramy się zminimalizować kontakty międzyludzkie" - powiedział Borys Budka w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa, jak w obliczu koronawirusa zamierza spędzić weekend. "Wracam do rodziny, do domu. Też miałem być na imprezie, odwołaliśmy spotkanie towarzyskie w większej grupie. Staramy się normalnie zachowywać, chodzimy na spacery, rozmawiamy" - odpowiedział szef Platformy Obywatelskiej.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM pojawił się też wątek spółek Skarbu Państwa. Borys Budka przekonywał Roberta Mazurka, że w spółkach Skarbu Państwa z branży energetycznej nie było nigdy tak źle, jak dziś. " Wyniki spółek Skarbu Państwa - siedem razy mniej (wynosi - red.) wycena rynkowa od wartości księgowej spółek energetycznych. Proszę popatrzyć na cenę akcji" - przekonywał przewodniczący PO.