Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:1 w meczu 13. kolejki Bundesligi. Punkt dla gości uratował reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Na prowadzenie niespodziewanie wyszli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Serdar Tasci.

Pod koniec pierwszej połowy przytomnie zachował się jednak Łukasz Piszczek, kierując piłkę do siatki rywala po podaniu Shinji Kagawy.

Piszczek rozegrał cały mecz w barwach Borussii, natomiast Robert Lewandowski, były snajper Lecha Poznań, opuścił plac gry w 71 minucie, ustępując miejsca Lukasowi Barriosowi. Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał Błaszczykowski.

Po tym remisie Borussia spadła na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzi Bayern Monachium, który rozbił FC Nurnberg 4:0, a na drugą pozycję wysunęło się Schalke 04 Gelsenkirchen po zwycięstwie 3:1 nad Hoffenheim.