Słuchacze zdecydowali – tym razem Twoim Miastem w Faktach RMF FM będzie Wejherowo. Zapraszamy w sobotę punktualnie od 8:00 na antenę RMF FM, do RMF24.PL. Przyjdźcie też do naszego żółto-niebieskiego miasteczka! Bądźcie z nami!

Wejherowo jest położone na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy-Łeby nad rzeką Redą. Stanowi element Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Wejherowo zostało założone w 1643 przez polskiego wojewodę Jakuba Wejhera. Początkowo nazywane też było Wejherowską Wolą i Nowym Miastem, w odróżnieniu od "starego miasta" - czyli Pucka.

Wejherowo jest znane między innymi z Kalwarii Wejherowskiej ufundowanej w XVII wieku przez wojewodę Wejhera. Znajduje się tam Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Miasto znane jest też z pomnika... Dartha Vadera z "Gwiezdnych Wojen".

Twoje Miasto w Faktach RMF FM tworzycie także Wy. Czekamy zatem na Wasze sugestie dotyczące miejsc, które powinniśmy odwiedzić podczas naszej wizyty.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie