Pyrzyce, Nowa Ruda, Lubawa, Oborniki Śląskie, Kłecko, a może Dzierzgoń? Znów możecie głosować na bohatera naszego cotygodniowego cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM! Wskazaną przez Was miejscowość odwiedzi w sobotę żółto-niebieski konwój RMF FM. Na Wasze głosy w sondzie czekamy do czwartkowego południa.

Pierwsza kandydatura to Oborniki Śląskie na Dolnym Śląsku. Nasi Słuchacze zachwalają w zgłoszeniu tamtejszą jedyną w Polsce australijską trasę biegową. To 10-kilometrowa trasa aborygeńska. Są na niej atrakcje nawiązujące do znanych miejsc w Australii i jej rdzennych mieszkańców.

Na Dolny Śląsk - do Nowej Rudy - zaprasza nas pan Jan. Miasto słynie przede wszystkim z Muzeum Górnictwa z podziemną trasą turystyczną. Wśród pozostałości po dawnej kopalni węgla kamiennego zobaczyć można tam także maszynownię szybu "Lech" czy piece szybowe. Będąc w Nowej Rudzie, warto wspiąć się także na wieżę widokową na Górze Św. Anny i odwiedzić Zamek Stillfriedów - rezydencję dawnych właścicieli miasta, wzniesioną jako dwór obronny pod koniec XIV wieku.

"Otoczone jeziorami" - jak czytamy w zgłoszeniu na RMF24.pl - Kłecko to Wasza propozycja z Wielkopolski. W Kłecku koniecznie trzeba przejść szlakiem świątyń, pokazującym wielokulturowy wymiar miasta. Nieopodal znajduje się także grodzisko piastowskie z X wieku.

Dzierzgoń to już propozycja z Pomorza. W Dzierzgoniu znajdziemy piękny park z ruinami zamku krzyżackiego, na którym niegdyś przebywał Władysław Jagiełło - pisze do nas pan Marcin. Jak dodaje, "miasto jest położone w urokliwym miejscu pośród lasów, jezior i pól, wyróżnia je ciekawa topografia - położone jest na pięciu wzgórzach, przez co jazda rowerem nie należy do łatwych".

Głosować możecie również na Pyrzyce w Zachodniopomorskiem - z basztami Pijacką i Śpiącej Królewny czy pozostałościami murów obronnych z drugiej połowy XIII wieku - i na Lubawę w Warmińsko-Mazurskiem. Do drugiego z tych miast zaprasza nas pan Mateusz. Małe, klimatyczne miasteczko, gdzie każdy zna każdego, tereny rekreacyjne do aktywnego odpoczynku. Zagłębie meblarskie, ruiny zamku, zabytkowe kościoły - wylicza w zgłoszeniu.

Na Wasze głosy czekamy do czwartkowego południa!

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24. Cały czas czekamy na kolejne Wasze zgłoszenia! Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wpiszcie w poniższym formularzu trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie