Już w najbliższą sobotę żółto-niebieskie miasteczko RMF FM zawita do Drzewicy w województwie łódzkim. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Koniecznie bądźcie z nami w sobotę punktualnie od 8:00.


W Drzewicy z pewnością odwiedzimy gotycko-renesansowy zamek, wybudowany przez arcybiskupa Macieja Drzewieckiego. Jest on ulokowany na rzeką Drzewiczką. Dzięki temu, że zamek nie był przebudowywany, jest to jedna z lepiej zachowanych rezydencji z pierwszej połowy XVI wieku w Polsce.

Odwiedzimy także nowoczesny tor kajakowy, przeznaczony do uprawiania kajakarstwa górskiego stworzony na rzece Drzewiczce. Dobre warunki wodne i idealne ukształtowanie rynny sprawia, że spełnia on wszystkie normy dotyczące organizacji zawodów najwyższej rangi.

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy. Jeśli więc są miejsca w Drzewicy, które Waszym zdaniem koniecznie powinniśmy odwiedzić, dajcie nam o tym znać w komentarzach poniżej.


Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie