Radzyń Podlaski, Busko-Zdrój, Łobez, Gubin, Gniewkowo, Ostrów Wielkopolski - jedno z tych miejsc odwiedzimy tym razem w cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Już w sobotę nasz reporter opowie o lokalnych atrakcjach i ciekawostkach. Decyzja należy do Was! Głosujcie w sondzie do czwartkowego południa.

Łobez w Zachodniopomorskiem to propozycja od pana Jarosława. To raj dla miłośników aktywnej turystyki - ze szlakami rowerowymi, kajakowymi i konnymi. Warto opowiedzieć też historię Wzgórza Rolanda. Gniewkowo reprezentuje tym razem Kujawsko-Pomorskie. Ma przepiękny historyczny mural 3D, jeden z nielicznych pomników konnych, piękne lasy - tak opisujecie nam to miasto w zgłoszeniach.

Herb ze słoneczkiem to symbol tego, że jest to jedno z miast posiadających największą liczbę słonecznych dni w roku. Wypoczynkowi sprzyja przyjazny klimat, produkowana jest lokalna woda bogata w minerały, a także leki i kosmetyki na bazie m.in. borowiny - tak zachęcacie nas z kolei do wizyty w Busku-Zdroju. W mieście koniecznie zajrzeć trzeba oczywiście do parku zdrojowego i przejść się aleją gwiazd.

Kolejna kandydatura to Radzyń Podlaski w województwie lubelskim z Pałacem Potockich, Oranżerią i kościołem Świętej Trójcy. Gubin w Lubuskiem poleca nam z kolei pan Szymon. Warto zobaczyć kościół farny Świętej Trójcy, czyli jeden z największych zabytków architektury gotyku w zachodniej części Polski. Z przełomu XV i XVI wieku pochodzi wieża Bramy Ostrowskiej z fragmentami muru obronnego.

Ostrów Wielkopolski rekomenduje nam pani Marta. Mamy bogatą i piękną historię. Miasto polskiego kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Posiadamy piękny kompleks Piaski-Szczygliczka usytuowany nad zbiornikiem wodnym i plażą, w którym znajduje się m.in. Park Dużych Owadów. Stawiamy na sport - nasza drużyna jest brązowym medalistą mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn (2016/2017) - pisze nasza słuchaczka.

Na Wasze głosy czekamy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Zobaczcie, gdzie już byliśmy:

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie
Opracowanie: