Sieradz w Łódzkiem będzie w najbliższą sobotę bohaterem naszego cotygodniowego cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu. Startujemy punktualnie o 8:00!

Sieradz w Łódzkiem będzie w najbliższą sobotę bohaterem naszego cotygodniowego cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu. Startujemy punktualnie o 8:00!
Tym razem odwiedzimy Sieradz! (zdj. ilustracyjne) /RMF FM

Położony na zachodzie województwa łódzkiego Sieradz to jedno z najstarszych miast w Polsce. Pierwsza wzmianka dotycząca grodu nad Wartą pochodzi już z pierwszej połowy XII wieku. Tamtejszy rynek do dziś zachował średniowieczny układ przestrzenny.

Do najciekawszych zabytków Sieradza należy m.in. kościół farny pod wezwaniem Wszystkich Świętych. W środku zobaczyć można XVIII-wieczne barokowe ołtarze czy zabytkowe chrzcielnice.

Sieradz to jednak nie tylko zabytki sakralne. Z miastem związana jest także historia jednego z najwybitniejszych na świecie... fryzjerów! Antoni Cierplikowski urodził się w Sieradzu w 1884 roku. Karierę zaczynał w zakładzie swojego wuja, sławę przyniosła mu natomiast praca w Paryżu.

W Sieradzu przyszedł na świat także jeden z pionierów światowej kosmonautyki - Ary Szternfeld.

O tych i innych ciekawostkach i atrakcjach związanych z Sieradzem na pewno usłyszycie już w najbliższą sobotę. Bądźcie z nami od 8:00 na antenie RMF FM i na RMF24.pl.

Twoje Miasto w Faktach RMF FM tworzycie także Wy. Jeśli jest miejsce, o którym - Waszym zdaniem - koniecznie powinniśmy pamiętać podczas naszej wizyty, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej!

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie