Zlatan Ibrahimovic nie zostanie w Manchesterze United. Nazwisko Szweda, który dołączył do ekipy z Old Trafford przed rokiem, znalazło się na opublikowanej w piątek przez Premier League liście piłkarzy bez klubu.

Ibrahimovic dołączył do United latem ubiegłego roku: przeniósł się do Manchesteru na zasadzie wolnego transferu, gdy skończył się jego kontrakt z Paris Saint-Germain.

Teraz jednak angielski klub zdecydował, że nie skorzysta z możliwości przedłużenia umowy ze Szwedem o kolejny rok.

Co ciekawe, Ibrahimovic jest jedynym zawodnikiem ManU na opublikowanej przez Premier League liście piłkarzy bez klubu.

Zobacz listę piłkarzy bez klubu opublikowaną w piątek przez Premier League! >>>>

Sezon 2016/17 Manchester United zakończył na dopiero 6. miejscu w tabeli Premier League, ale z niezwykle ważnym trofeum na koncie: wygrał Ligę Europejską, pokonując w finale Ajax Amsterdam 2:0. Tym samym zapewnił sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

W zdobyciu tego trofeum Ibrahimovic kolegom nie pomógł: 20 kwietnia, w czasie rewanżowego spotkania ćwierćfinału LE przeciwko Anderlechtowi, nabawił się poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy.

Wcześniej jednak 35-latek zdołał zapracować na tytuł najlepszego strzelca w swojej drużynie: zapisał na swym koncie 17 ligowych trafień. W zestawieniu najlepszych strzelców ligi został sklasyfikowany na 7. pozycji.

Kontrakt Ibrahimovica z Manchesterem United wygasa 30 czerwca.


(e)