Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają w Final Four Ligi Mistrzów! W rewanżowym meczu 2. rundy play off kędzierzynianie wygrali na wyjeździe z Arkasem Izmir 3:1. W pierwszym spotkaniu także okazali się lepsi, wygrywając 3:2.

Kędzierzynianie lecieli do Turcji z ogromnymi nadziejami. Zwycięstwo w pierwszym meczu dało świetną pozycję wyjściową przed rewanżem. A w nim mogli już zagrać najważniejsi gracze polskiego zespołu, w tym Paweł Zagumny, Antonin Rouzier, Jurij Gładyr, Felipe Fonteles i Michał Ruciak. Zaksie bardzo zależało na zwycięstwie, zwłaszcza że w poprzedniej rundzie Arkas wyeliminował Skrę Bełchatów.

Początek meczu w hali w Izmirze był bardzo wyrównany. W pierwszym secie oba zespoły walczyły punkt za punkt, a po stronie Arkasu wyróżniał się przede wszystkim Kolumbijczyk Agamez. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Daniela Castellaniego i wygrali pierwszą partię 25:23.

Drugi set przebiegał według podobnego scenariusza - zacięta walka i końcówka pod dyktando ZAKSY. Tę partię kędzierzynianie wygrali do 21.

W trzecim secie siatkarze Arkasu wzięli się do odrabiania strat i to oni byli górą - wygrali do 21.

Na szczęście tym razem nie sprawdziło się siatkarskie porzekadło mówiące, że kto nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa w pięciu. W czwartym secie Agamez był już osamotniony w atakach, a w barwach ZAKSY świetnie grali Rouzier, Wiśniewski i Fonteles. Pod koniec tej partii gospodarze wyraźnie stracili nadzieję na zwycięstwo i ZAKSA pewnie wygrała set 25:19, a cały mecz 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu klub z Kędzierzyna-Koźla po dziesięciu latach przerwy znów awansował do Final Four Ligi Mistrzów.