Grupa RMF4RT Gladiators reaguje na wyzwania, jakie stawia przed nami trudny czas walki z pandemią koronawirusa. Szkoły i przedszkola zostały zamknięte, wiele rodzin - zgodnie z zaleceniami służb - decyduje się pozostać w domach, do minimum ograniczając aktywność na zewnątrz. Tę niecodzienną sytuację szczególnie odczuwają najmłodsi, którzy z natury kochają się ruszać. I właśnie specjalnie dla nich RMF4RT Gladiators zorganizują… lekcje wychowania fizycznego transmitowane online! Pierwsza z nich: już w najbliższy poniedziałek, 23 marca, o godzinie 16:00.

Przymusowa czy dobrowolna: kwarantanna jest wyzwaniem dla rodziców. Muszą w czterech ścianach zorganizować czas swoim pociechom, które z zasady rozpiera energia.

Trenerzy RMF4RT Gladiators mają jednak na to receptę: przygotowali dla najmłodszych internetowe lekcje WF-u!

Formuła jest znana - niektórzy nauczyciele, w tym wuefiści, przesyłają przecież uczniom zadania przez internet - tutaj jednak będzie można spotkać się z trenerem w czasie rzeczywistym, zobaczyć go na ekranie i ćwiczyć razem z nim!

Pierwsze zajęcia - w najbliższy poniedziałek o 16:00 - poprowadzi Katarzyna Zych.

"Jako trenerka wiem doskonale, że dzieciaki kochają ruch. Wyszliśmy z tą inicjatywą, by zrobić ukłon nie tylko w stronę najmłodszych, ale też ich rodziców. Motywujemy już Gladiatorów do ćwiczeń w domu i rzucamy im wyzwania. Teraz kolej na uczniów" - mówi trenerka.

Równocześnie zapewnia: "Każde dziecko będzie w stanie wykonać taki trening, który przede wszystkim będzie dobrą zabawą".

Każdy z serii treningów potrwa około 25 minut, a prowadzony będzie przez szkoleniowców RMF4RT Gladiators mających doświadczenie w pracy z dziećmi.

Podczas zajęć trener wyjaśni istotę treningu, przeprowadzi rozgrzewkę i przejdzie do szeregu ćwiczeń, które w swojej koncepcji mają być przede wszystkim rozrywką i oderwaniem od codziennej rutyny. Ćwiczenia będą proste i - jak zapewniają trenerzy - sprawią uczniom wiele radości. Nie zabraknie pajacyków, skipów, przeskoków i miniwyzwań rzucanych przez prowadzącego.

Internetowe lekcje WF-u przeprowadzane będą w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16:00. Trenerzy - podobnie jak uczniowie - będą nadawać w domowych warunkach, a transmisje znajdziecie na Facebooku oraz kanale YouTube ekipy RMF4RT Gladiators, a także na RMF24.pl!

Z miłości do sportu i dla dobrej zabawy

RMF4RT Gladiators to projekt sportowo-lifestylowy tworzony przez ludzi, którzy przede wszystkim kochają się ruszać.

Drużyna liczy kilkaset osób z całego kraju, które chcą wspólne szerzyć miłość do sportu, a przy tym dobrze się bawić!