20-letni bramkarz Wojciech Szczęsny podpisał nowy kontrakt z Arsenalem Londyn- poinformował angielski klub na stronie internetowej. Umowa wygasała po zakończeniu sezonu. Nie podano warunków umowy, chociaż angielskie media twierdzą, że kontrakt będzie obowiązywał przez pięć lat.

Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, ponieważ Szczęsny jest ważnym elementem przyszłości naszego klubu. Wszyscy dostrzegamy olbrzymi potencjał, który pokazuje zarówno na treningach, jak i w meczach. Czekamy na dalsze postępy w najbliższych latach - powiedział francuski trener Arsenalu Arsene Wenger.

Jestem szczęśliwy, że podpisałem nowy kontrakt z Arsenalem. To wspaniałe uczucie. Negocjacje były łatwe i potoczyły się szybko. Nie pozostaje mi nic innego jak nadal ciężko pracować na treningach i pokazywać się z jak najlepszej strony, by dostać szansę gry w pierwszym zespole - powiedział Polak.

Wojciech Szczęsny trafił do Arsenalu w 2006 roku. Do tej pory dwa razy wystąpił w pierwszym zespole. Debiutował 22 września 2009 roku w meczu Pucharu Ligi z West Bromwich Albion. Później do końca sezonu został wypożyczony do trzecioligowego Brentford, gdzie w 10 z 28 spotkań nie puścił gola. Jesienią ubiegłego roku zadebiutował też w reprezentacji Polski.