W trzecim meczu turnieju World Grand Prix rozgrywanym w japońskiej Yokayamie polskie siatkarki po emocjonującym spotkaniu pokonały Niemki 3:1. Biało-czerwone są już niemal pewne awansu do turnieju finałowego.

Polki po wyrównanej grze wygrały pierwszego seta 25:23. W drugiej partii nasze siatkarki zdecydowanie ustępowały rywalkom i gdy przy stanie 23:17 dla reprezentacji Niemiec wydawało się, że losy tej części gry są już rozstrzygnięte, Polki przebudziły się i zdobywając osiem punktów z rzędu wygrały seta.

W trzecim secie walka toczyła się "punkt za punkt", ale to ostatecznie Niemki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 31:29.

W ostatniej partii Polki grały już znacznie pewniej i utrzymując bezpieczną przewagę, wygrały 25:20, a cały mecz 3:1.

Polska - Niemcy 3:1 (25:23, 25:23, 29:31, 25:20).