Kadra biathlonistek kontynuuje przygotowania do olimpijskiego sezonu. Tym razem treningi odbywają się w Dusznikach Zdroju. Oczywiście wraz z koleżankami ćwiczy także Weronika Nowakowska. Jak wyglądają treningi? Możecie to obejrzeć na filmie.


Zmieniamy powoli charakter pracy. Zaczynamy treningi kompleksowe a więc bieganie na nartorolkach i strzelanie. Jeździmy już z karabinami na plecach. Program bardzo napięty. To 10 dni pracy bez dnia wolnego, ale plan zajęć jest bardzo ciekawy. Ciężko pracujemy z uśmiechami na twarzy - podkreśla Weronika Nowakowska.

Dwukrotna medalistka mistrzostw świata zdradziła nam także, że trener kadry Tobias Torgersen wykonuje część ćwiczeń wspólnie z zawodniczkami. To dla nas motywujące, ale często także zabawne patrzeć jak trener cierpi razem z nami. To dla nas nowe, bardzo fajne doświadczenie - mówi Nowakowska.

Biathlonistki trenują w Dusznikach Zdroju już od blisko tygodnia. Duszniki Arena to najlepszy w Polsce obiekt przystosowany do całorocznego trenowania biathlonu i biegów narciarskich. Warunki na miejscu sprzyjają więc ciężkiej pracy. 

(mn)