Monika Pyrek wynikiem 4,70 m zdobyła w Walencji brązowy medal halowych mistrzostw świata w konkursie skoku o tyczce. Zwyciężyła Rosjanka Jelena Isinbajewa, srebro przypadło Amerykance Jennifer Stuczynski.

Przed konkursem Rosjanka zapowiadała atak na należący do niej rekord świata. 16 lutego w Doniecku 26-letnia zawodniczka skoczyła 4,95 m. Jednak tym razem nie udało się niej pokonać wyższej wysokości niż 4,75 m.

Pyrek za pierwszym razem zaliczała próby na 4,40, 4,60 i 4,70 m. Kłopoty zaczęły się, gdy poprzeczka powędrowała na 4,75 m. Tej wysokości nie sprostały zarówno Polka, jak i Brazylijka Fabiana Murer. Obie odebrały więc na podium brązowe medale.

Z nienajlepszej strony pokazała się Anna Rogowska. Brązowa medalistka ateńskich igrzysk została ostateczne sklasyfikowana na szóstym miejscu.