W ostatnim w tym sezonie konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy - początek o godz. 11, biało-czerwoni wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Klemens Murańka. Rywalizować będzie 11 reprezentacji.

Polska w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 3354 punktów. Do trzeciej Słowenii ma stratę blisko 700 i nie ma już szans na wyprzedzenie gospodarzy zawodów. Prowadzi Austria - 4866 pkt, przed Niemcami - 4383.

W piątek Stoch zapewnił sobie Puchar Świata 2013/14. W przedostatnim konkursie indywidualnym uplasował się na czwartej pozycji. Zgromadził 1370 punktów i drugiego w klasyfikacji Niemca Severina Freunda wyprzedza o 147 pkt. W niedzielę w Planicy, po ostatnich zawodach, mistrz olimpijski odbierze trofeum.

Stoch jest drugim Polakiem, który zdobył Puchar Świata. Pierwszym był Adam Małysz, który triumfował w tym cyklu czterokrotnie.

Pogoda nie powinna storpedować planów, choć konkurs może odbyć się w deszczu. Prognozy przewidują spore zachmurzenie i przelotne opady. Poranna temperatura to jeden stopień Celsjusza; w południe ma wzrosnąć do ośmiu. Wiatr nie powinien przeszkadzać skoczkom - jego prędkość ma oscylować w granicach 2 m/s. (

(jad)