Stefan Hula, ex aequo z Niemcem Andreasem Wankiem, zajął 10. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Zwyciężył Norweg Kenneth Gangnes. Dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch uplasował się na 47. pozycji.

Stefan Hula /CORNELIUS POPPE NORWAY OU /PAP/EPA

Hula, jedyny Polak w serii finałowej, oddał skoki na odległość - odpowiednio - 95 i 98,5 m. Na półmetku był 14., ex aequo z Japończykiem Taku Takeuchim.

Pozostałe miejsca na podium, podobnie jak po pierwszej serii, zajęli Słoweniec Peter Prevc i Norweg Johann Forfang.

Z grona reprezentantów Polski najbliżej awansu do finału był Jan Ziobro - 33. (93 m), a o jedną lokatę niżej uplasował się Maciej Kot (91). Kolejny z biało-czerwonych był Dawid Kubacki (91,5) - 36., Piotr Żyła zajął 40. miejsce (90,5). Najgorzej wypadł Stoch, który w kwalifikacjach był czwarty, a w pierwszej serii konkursowej osiągnął tylko 87,5 m.

Za nieprawidłowy strój zdyskwalifikowany został w pierwszej próbie Norweg Andreas Stjernen.