W sezonie 2021 Robert Kubica będzie startował w barwach belgijskiego teamu WRT w serii European Le Mans Series. "Bardzo się cieszę, że z zespołem Team WRT rozpocznę nowy rozdział w karierze" – podkreślił 36-letni kierowca.

Zespół WRT wystawi Orecę 07 Gibson klasy LMP2 w sześciu zaplanowanych rundach cyklu. Każdy z wyścigów będzie trwał cztery godziny.

Pierwsze przedsezonowe testy zaplanowano w dniach 12-13 marca na Circuit de Barcelona-Catalunya, a pierwszy wyścig na tym samym obiekcie odbędzie się 18 kwietnia.

Bardzo się cieszę, że z zespołem Team WRT rozpocznę nowy rozdział w karierze. To również będzie nowe wyzwanie dla zespołu - powiedział Robert Kubica. Dodał, że to będzie jego pierwszy w karierze sezon w wyścigach długodystansowych.

Stawka będzie bardzo silna, ma w niej startować wielu utalentowanych kierowców - przyznał Polak, który w sezonie 2021 będzie także kierowcą rezerwowym i testowym w teamie Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen.

Kubica już od pewnego czasu nie krył, że jest coraz bardziej zainteresowany wyścigami długodystansowymi. Pierwszym startem w kategorii LMP2 miał być styczniowy Rolex 24 at Daytona na Florydzie, ale z powodu awarii samochodu na początku rywalizacji, Kubica nawet nie wyjechał na tor.