Agnieszka Radwańska wciąż zajmuje trzynaste miejsce w światowym rankingu tenisistek. Liderką klasyfikacji WTA Tour pozostaje Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Na czwarte miejsce awansowała triumfatorka wielkoszlemowego French Open Chinka Na Li.

Czołowa trójka rankingu nie uległa zmianie, ale na kolejnych miejscach doszło do przetasowań. Awansowały zawodniczki, które dobrze spisały się w zakończonym w sobotę turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu, m.in. Li, Maria Szarapowa czy Marion Bartoli.

Li na czwartą pozycję awansowała z siódmej. Tak wysoko nie była dotąd notowana żadna z Chinek, a 16 lat temu to miejsce - jako jedyna Azjatka - osiągnęła wciąż grająca Japonka Kimiko Date-Krumm.

Spadek o dwie lokaty - z piątej na siódmą - zanotowała natomiast jego finalistka Francesca Schiavone. Włoszka straciła punkty, ponieważ przed rokiem ona zdobyła główne trofeum. O cztery w dół, na 10. miejsce, przesunęła się również finalistka sprzed roku Australijka Samantha Stosur, która tym razem odpadła w 3. rundzie.

W klasyfikacji WTA Championship, która wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters w Stambule, również prowadzi Wozniacki. Druga jest Li, a trzecia Białorusinka Wiktoria Azarenka. Radwańska spadła z 15. na 16. pozycję.