Robert Kubica jadący Fordem Fiestą WRC jest drugi po siedmiu odcinkach specjalnych Rally Monza Show. Prowadzi Włoch Valentino Rossi (Ford Fiesta WRC). Impreza jest rozgrywana na terenie jednego z najbardziej znanych torów wyścigowych w Europie.

Mistrz świata WRC-2 w 2013 roku zdecydowanie wygrał ostatni, sobotni odcinek specjalny o długości 10,1 km, odrobił do Rossiego ponad 9 s i przed ostatnim dniem traci do motocyklowego mistrza świata 7,2 s.

Pilotem Kubicy jest Włoszka Alessandra Benedetti, która od sześciu lat startuje w rajdowych mistrzostwach Włoch. Z nią jednak krakowianin jedzie tylko w tej imprezie. Jak przyznał, jeżeli zdecyduje się w przyszłym roku zostać nadal w rajdowych mistrzostwach świata, jego pilotem będzie nadal Maciej Szczepaniak.

Po siedmiu OS-ach Rossi ma 7,2 przewagi nad Kubicą, na trzeciej pozycji jest Włoch Tony Cairoli (Citroen DS3 WRC), który traci do lidera 1.42,1.

W niedzielę zaplanowano jeszcze dwa odcinki specjalne i na zakończenie Masters Show.

W ubiegłym roku w klasie WRC na Monzie zwyciężył Hiszpan Dani Sordo (Citroen DS3 WRC), który w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata uplasował się na 10. pozycji. Kubica był w nich 16., a po raz drugi z rzędu tytuł zdobył Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

(abs)