Piłkarze Nigerii pokonali Gwineę 1:0 w meczu grupy B rozgrywanego w Egipcie Pucharu Narodów Afryki i jako pierwsi zapewnili sobie awans do 1/8 finału. W spotkaniu grupy A Uganda zremisowała z Zimbabwe 1:1.

O zwycięstwie w Aleksandrii Nigeryjczyków, trzykrotnych triumfatorów PNA (1980, 1994, 2013), zdecydowało trafienie w 73. minucie głową - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - obrońcy Kennetha Omeruo.

W zespole Gwinei wystąpił m.in. Naby Keita, który niedawno triumfował z Liverpoolem w Lidze Mistrzów.

Inny mecz tej grupy, Madagaskar - Burundi, zostanie rozegrany w czwartek.

Po dwóch kolejkach Nigeria ma komplet punktów (wcześniej 1:0 z Burundi) i jest pierwszą drużyną tegorocznego turnieju, która wywalczyła awans do 1/8 finału. Gwinea pozostała z jednym punktem.

W środowym spotkaniu grupy A Uganda zremisowała w Kairze z Zimbabwe 1:1 (wynik został ustalony już do przerwy), a wieczorem gospodarz Egipt podejmie Demokratyczną Republikę Konga.

W Pucharze Narodów Afryki po raz pierwszy startują 24 zespoły podzielone na sześć grup po cztery. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery z trzecich lokat. Faza grupowa zakończy się 2 lipca, a finał zaplanowano na 19 lipca w Kairze.