Reprezentacja Polski wygrała 1:0 w sparingowym meczu z Chorwacją na stadionie w niemieckim Wolfsburgu. Gola w 54. minucie strzelił Euzebiusz Smolarek. Polskiej bramki bronił – mimo kontuzji – Artur Boruc.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie. Chorwaci natychmiast rozpoczęli atak na polską bramkę. Artur Boruc musiał interweniować już w 6. minucie spotkania. Kilka minut później Polacy przeprowadzili zmasowany atak na bramkę Chorwatów. Niestety bezskutecznie – wszystkie strzały doskonale bronił Tomislav Butina. Cała pierwsza połowa spotkania obfitowała w ciekawe akcje – jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

W drugiej połowie obie drużyny grały spokojniej i z większą rozwagą. Zmiana tempa przyniosła jednak efekty – w 54. minucie spotkania gola dla Polski zdobył Euzebiusz Smolarek (jest to 4. bramka popularnego „Ebiego” w polskiej reprezentacji).

Bohaterem sparingu został Artur Boruc, który bronił polskiej bramki mimo kontuzji – wybitego palca u ręki. Początkowo zanosiło się, że rękawicę będzie musiał podjąć Tomasz Kuszczak, który kilka dni temu podczas meczu z Kolumbią puścił gola, strzelonego przez bramkarza. Po tej akcji polscy kibice na stadionie w Chorzowie zaczęli skandować: „Gdzie jest Dudek?”. Starcie z Chorwacją mogło być więc szansą na rehabilitację i odzyskanie zaufania trenera, a przede wszystkim miłośników piłki nożnej - tak się jednak nie stało, trener Janas postawił na kontuzjowanego Boruca.

To zwycięstwo na pewno nas podbudowało. Tego nam trzeba było po porażce z Kolumbią. Myślę, że w dobrym momencie to zwycięstwo przyszło. Mam nadzieję, że tą passę podtrzymamy - powiedział po meczu Maciej Żurawski.

Składy obu drużyn:

Polska: Artur Boruc - Marcin Baszczyński, Mariusz Jop, Jacek Bąk (Bartosz Bosacki), Michał Żewłakow - Euzebiusz Smolarek (Ireneusz Jeleń), Arkadiusz Radomski, Radosław Sobolewski (Mariusz Lewandowski), Mirosław Szymkowiak (Sebastian Mila), Jacek Krzynówek (Kamil Kosowski) - Maciej Żurawski (Grzegorz Rasiak).

Chorwacja: Tomislav Butina - Josip Simunic, Robert Kovac, Dario Simic (Mario Tokic), Jurica Vranjes (Jerko Leko) - Luka Modric, Darijo Srna (Ivan Leko), Ivica Olic (Joso Bulat), Marko Babic - Ivan Klasnic, Niko Kranjcar (Ivan Bosnjak).