Wybrzeże Kości Słoniowej nie zdobędzie w tym roku Pucharu Narodów Afryki. Najwięksi faworyci odpadli z turnieju już w ćwierćfinale. "Słonie" przegrały w Phokeng z Nigerią 1:2.

Nigeryjczycy objęli prowadzenie dwie minuty przed przerwą. Emmanuel Emenike uderzył z rzutu wolnego pomiędzy zawodnikami stojącymi w murze, a bramkarz Boubacar Barry nie popisał się refleksem i przepuścił piłkę nad rękoma. W 50. minucie do wyrównania doprowadził Cheick Tiote po asyście Didiera Drogby. Jednak w 78. minucie gola na wagę zwycięstwa strzałem zza pola karnego zdobył Sunday Mba.

Tym samym Nigeria znalazła się w najlepszej czwórce po raz szósty z ośmiu ostatnich startów w Pucharze Narodów Afryki. W półfinale zagra z Mali, które wczoraj wyeliminowało po rzutach karnych gospodarzy turnieju - zespół RPA.

W drugiej parze półfinałowej zwycięzca ostatniego ćwierćfinału, w którym Burkina Faso zagra z Togo, zmierzy się z Ghaną.