Pele, legendarny brazylijski piłkarz jest w coraz gorszej kondycji fizycznej. Edinho, syn jednego z najlepszych zawodników w historii futbolu ujawnił, że jego 79-letni ojciec nie może już normalnie chodzić i może poruszać się wyłącznie z pomocą balkonika.

On jest bardzo osłabiony. Mój ojciec miał protezę stawu biodrowego i nie przeszedł odpowiedniej rehabilitacji, przez co ma teraz olbrzymie kłopoty z poruszaniem się. Ta sytuacja powoduje u niego depresję. Wyobraź sobie, że jesteś królem, zawsze byłeś imponującą postacią, a dziś nie możesz właściwie chodzić - ujawnił Edinho.

Jest przez to wszystko bardzo nieśmiały i zawstydzony, bo może chodzić wyłącznie z balkonikiem. On nie chce wychodzić z domu i pokazywać się na ulicy. Praktycznie nie opuszcza domu. Odczuwa skrępowanie i samotność - dodał syn legendarnego piłkarza.

Co prawda, trochę się poprawiło od ostatniego czasu, ale nadal ma duże problemy z poruszaniem się - zakończył Edinho, który na temat zdrowia swojego ojca wypowiedział się na łamach "Globo".

Pele to trzykrotny mistrz świata. Z reprezentacją swojego kraju triumfował na mundialach w 1958, 1962 oraz 1970 roku. Utytułowany Brazylijczyk niemal cała karierę spędził w Santosie, w którym grał w latach 1956-1974. Karierę czynnego piłkarza zakończył mając na koncie aż 1281 goli. Przez pewien czas, 79-latek był też ministrem sportu Brazylii - przypomina Onet.

SPRAWDŹ: Legia ma nowego napastnika. To reprezentant Czech