Reprezentacja Polski zagra dziś z Urugwajem w Gdańsku. Czwarty zespół mistrzostw świata w RPA 2010 i mistrz Ameryki Południowej po raz pierwszy wystąpi w naszym kraju. Dla podopiecznych Waldemara Fornalika będzie to ostatni mecz w tym roku. "To dla nas istotny sprawdzian. Zagramy z klasowym rywalem i to będzie doświadczenie. "Postaramy się o niespodziankę" - komentuje trener biało-czerwonych.

W rankingu FIFA Urugwaj zajmuje obecnie 11. miejsce. W mistrzostwach globu w RPA Diego Forlan został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju. Do Gdańska nie przyleciał, ale w zespole Oscara Tabareza wystąpią nie mniej znani napastnicy Luis Suarez i Edinson Cavani.

Na papierze to rywale są faworytem tego meczu. Postaramy się jednak o niespodziankę. Wierzę, że stać nas na to. To będzie dla nas cenne doświadczenie. Poza tym zależy nam, aby dobrze zakończyć udaną dla nas jesień - powiedział Fornalik.

Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Dwa dotychczasowe odbyły się w Montevideo (2:2 w 1986 i 1:0 w 1992 roku). Pierwszy występ reprezentacji Urugwaju w Polsce na żywo obejrzy około 40 tys. kibiców. Początek meczu towarzyskiego Polska - Urugwaj o godz. 20.45 na PGE Arenie Gdańsk.