Real Madryt wygrał 4:1 z Juventusem Turyn w meczu finałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. W 20. minucie bramkę zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo, ale kilka minut później wyrównał Chorwat Mario Mandzukic. W drugiej połowie druga bramkę dla Realu zdobył Casemiro. Trzy minuty później kolejne trafienie zaliczył Ronaldo. Czwartą bramkę dla Realu Madryt zdobył Marco Asensio.

Real Madryt triumfuje w Lidze Mistrzów /ANDY RAIN /PAP/EPA

ZOBACZ ZAPIS RELACJI Z MECZU MINUTA PO MINUCIE

Oba zespoły zdobyły niedawno tytuły mistrzowskie w krajowych ligach. Spotkanie w walijskim Cardiff, które prowadził Niemiec Felix Brych, odbywało się pod zamkniętym dachem, m.in. w obawie przed dronami.

Real dotychczas 11 razy na 14 prób sięgnął po najważniejsze klubowe trofeum na Starym Kontynencie (w przeszłości jako Puchar Europy Mistrzów Krajowych), z czego pięć razy od sezonu 1992/93, gdy powstała Liga Mistrzów.

Juventus świętował triumf dwa razy - w 1985 roku, przy dużym udziale grającego wówczas w tym zespole Zbigniewa Bońka, a także 21 lat temu. Aż sześciokrotnie w historii przegrywał finał (w tym cztery razy w Lidze Mistrzów).

Piłkarze Realu Madryt po wygranej w finale 4:1 z Juventusem Turyn pierwszą drużyną w Lidze Mistrzów, która obroniła trofeum.

Statystyki:

Real Madryt - Juventus Turyn 4:1 (1:1).

Bramki: dla Realu - Cristiano Ronaldo (20, 64), Casemiro (61), Marco Asensio (90); dla Juventusu - Mario Mandzukic (27).

Czerwona kartka: Juan Cuadrado (Juventus, 84 - za drugą żółtą).