Większość Niemców nie chce wznowienia rozgrywek piłkarskiej Bundesligi - pokazuje sondaż przeprowadzony przez telewizję ARD. Pandemia nie przeszkodzi we wznowieniu piłkarskiej Bundesligi już w ten weekend.

Za naszą zachodnią granicą trwa gorąca debata o słuszności wznowienia zmagań ligowych. Bundesliga zyskała poparcie polityków, ale znacznie mniej przychylnie opowiadają się za rozpoczęciem rywalizacji mieszkańcy Niemiec. Zaledwie 31 procent uważa to za potrzebne. Przeciwnego zdania jest 56 proc. uczestników ankiety. Pozostali stwierdzili, że nie interesują się tym sportem, albo w ogóle odmówili odpowiedzi - pisze Onet.

Bundesliga jest jedną z pierwszych na świecie, która wznawia rozgrywki, z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa. Do wznowienia swoich lig przygotowuje się wiele innych krajów, w tym polska PKO Ekstraklasa. Przedwcześnie sezon piłkarski zakończono natomiast m.in. we Francji.

Lider tabeli Bayern Monachium, w składzie z Robertem Lewandowskim, zagra w niedzielę na wyjeździe z Unionem Berlin (do końca sezonu w tym zespole jest Rafał Gikiewicz). W sobotę w derbach Zagłębia Ruhry wicelider Borussia Dortmund (Łukasz Piszczek) spotka się zaś z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Koronawirus doprowadził m.in. do przełożenia z tego na przyszły rok igrzysk olimpijskich i piłkarskich mistrzostw Europy oraz Ameryki Południowej (Copa America).