Polska zdobyła w Nowym Jorku złoty medal mistrzostw świata juniorów do 21 lat w brydżu. Drugie miejsce zajął Izrael, a trzecie Norwegia. Mamy zdolną młodzież, która ma szanse za kilka lat zastąpić utytułowanych arcymistrzów - cieszył się prezes PZBS.

Marcin Malesa, Filip Nizioł, Jan Sikora, Piotr Nawrocki (wszyscy Warszawa), Michał Nowosadzki i Przemysław Piotrowski (obaj Sopot) pokonali Norwegię 25:5, Kanadę 19:11, Izrael 25:4, USA (czerwone) 25:3 i w ostatnim meczu USA (niebieskie) 25:0.

Cieszy nie tylko złoty medal, ale również styl, w jakim został zdobyty - powiedział prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego, Radosław Kiełbasiński.

Reprezentacja Polski juniorów, w której grali Sikora, Nizioł i Nawrocki przed dwoma laty w Anglii zdobyła wicemistrzostwo Europy, przegrywając z Izraelem.

Oba zespoły oraz Norwegia wywalczyły prawo gry w mistrzostwach świata w Nowym Jorku. Na początku lipca w Malmoe Polska zdobyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy w turnieju open oraz srebrny w rywalizacji seniorów (zawodnicy powyżej 55 roku życia).