Manchester United staje przed olbrzymią okazją wygrania Ligi Mistrzów po raz drugi z rzędu! W rewanżowym półfinałowym spotkaniu pokonał na wyjeździe Arsenal Londyn 3:1 i został pierwszym tegorocznym finalistą tych elitarnych rozgrywek.

Na początku meczu wydawało się, że Arsenal zaatakuje odważniej. Niestety dla kibiców „Kanonierów” Manchester wyprowadził dwa zabójcze ciosy i już po nieco ponad dziesięciu minutach prowadził 2:0. W drugiej połowie rywali pogrążył dodatkowo Cristiano Ronaldo. Portugalczyk został bohaterem spotkania – pokazał bowiem, że zasłużenie został wybrany na najlepszego piłkarza świata i nie odpuszcza walki o kolejny tytuł.