Lionel Messi jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie, według rankingu magazynu "France Football". Wynagrodzenie argentyńskiego napastnika Barcelony wyliczono na 41 milionów euro. Mimo to Messi chce od swojego klubu podwyżki.

Messi jest na szczycie po raz czwarty w krótkiej historii rankingu - pierwszy raz opracowano go w 1999 roku. Argentyńczyk przewodził zestawieniu w latach 2010-2012. Roczne wynagrodzenie Messiego wynosi 12,5 mln euro, a do tego dochodzą premie w wysokości 2,5 mln i wpływy z kampanii reklamowych - 26 milionów euro.

1,5 miliona mniej zainkasował drugi w rankingu Cristiano Ronaldo, a na trzecim miejscu sklasyfikowano klubowego kolegę Messiego - Brazylijczyka Neymara. Dopiero piąty jest czołowy strzelec Paris Saint-Germain i reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović.

Messi, czterokrotny zdobywca Złotej Piłki, jest piątym najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Liderem jest golfista Tiger Woods z USA (53 mln euro), przed szwajcarskim tenisistą Rogerem Federerem (51,5 mln) i amerykańskimi koszykarzami Kobe Bryantem (46,5 mln) i LeBronem Jamesem (44 mln).

Messi chce więcej

Jak się okazuje, wysokie zarobki nie wystarczają Messiemu. Hiszpańska prasa donosi, że Argentyńczyk chce przedłużyć kontrakt z Barceloną, który obowiązuje do 2018 roku. Piłkarz żąda jednak pensji na poziomie 25 milionów euro netto rocznie. 

(MRod)