Po losowaniu grup eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016, w których Polska zmierzy się z Niemcami, Irlandią, Szkocją, Gruzją i Gibraltarem, kapitan biało-czerwonych i zawodnik Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski powiedział w Polsat Sport: "W każdej grupie moglibyśmy mieć równe szanse”.

W każdej grupie moglibyśmy mieć równe szanse, bo w każdej jest albo jedna bardzo mocna drużyna z pierwszego koszyka, albo po jednej z pierwszego i drugiego, które nie mają może aż tak ogromnego potencjału..., ale nie ma się co oszukiwać, że możemy się równać z najlepszymi. Teraz musimy skupić się na najbliższych meczach towarzyskich, maksymalnie wykorzystać czas na zgrupowaniach - powiedział Błaszczykowski w Polsat Sport.

W szatni Borussii raczej każdy będzie ostrożnie podchodził do tematu, ale prawdziwe docinki zaczną się po meczu z Niemcami, w zależności od tego, jaki będzie wynik. To też fajna rzecz dla nas, że będziemy mogli się sprawdzić przeciwko kolegom. Coraz więcej Polaków gra w Niemczech, więc na pewno będzie to ciekawe spotkanie - dodał kapitan naszej reprezentacji.

Podolski: już cieszę się na mecze z Polską

Niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia, grający na co dzień w Arsenalu Londyn, Lukas Podolski po losowaniu eliminacji mistrzostw Europy 2016 na swoim profilu na Facebooku: "Niemcy kontra Polska. Znowu :) Cieszę się na mecze eliminacyjne Euro".