"Nie przychodzę do resortu na kilka miesięcy" - powiedział nowy minister sportu i turystyki, mistrz olimpijski igrzysk w Pekinie i czterokrotny mistrz świata Adam Korol. Tego dnia został zaprzysiężony na szefa resortu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Nie przychodzę do ministerstwa na kilka miesięcy, wierzę, że na parę lat. Poradziliśmy sobie na igrzyskach, to i tu damy radę - mówił Korol dziennikarzom. Zapowiedział, że za kilka dni, tygodni spotka się z mediami. Dziś rozmawiał ze swym poprzednikiem Andrzejem Biernatem.

Korol urodził się 20 sierpnia 1974 roku w Gdańsku. Z wioślarstwem związany był od 13. roku życia. Startował w pięciu igrzyskach: Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012. Obfitującą w medale karierę zakończył w lipcu 2013 roku. Jest pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Uwielbiam bieganie, a frajdę sprawiają mi coraz dłuższe dystanse. Może dlatego w mojej głowie pojawiły się ostatnio myśli o Maratonie Piasków. Jednak 250 km po marokańskiej pustyni pozostaje na razie w sferze marzeń - przyznał we wcześniejszej rozmowie z PAP. 

Ustępujący minister sportu Biernat pracował w resorcie od listopada 2013 roku, kiedy zastąpił Joannę Muchę.

(mal)