Zaledwie dwa tygodnie po największej w historii Runmageddonu edycji wrocławskiej, podczas Runmageddon Warszawa zostały pobite nowe rekordy. W stolicy naszego kraju na trzech dystansach z przeszkodami zmierzyło się łącznie aż 6000 fanów ekstremalnego biegania i ponad 1500 dzieci. Na malowniczych trasach, biegnących lasami, starorzeczami i plażami nadwiślańskiego Wału Miedzeszyńskiego dzielnicy Wawer, ustanowiono również inne historyczne wyniki.

Zaledwie dwa tygodnie po największej w historii Runmageddonu edycji wrocławskiej, podczas Runmageddon Warszawa zostały pobite nowe rekordy. W stolicy naszego kraju na trzech dystansach z przeszkodami zmierzyło się łącznie aż 6000 fanów ekstremalnego biegania i ponad 1500 dzieci. Na malowniczych trasach, biegnących lasami, starorzeczami i plażami nadwiślańskiego Wału Miedzeszyńskiego dzielnicy Wawer, ustanowiono również inne historyczne wyniki.
Kolejny rekordowy Runmageddon. Historyczne rekordy i olbrzymie zainteresowanie /Materiały prasowe

To jak Runmageddon podbija serca Polaków można zaobserwować już od dłuższego czasu. Cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami, odbywający się w kilkunastu lokalizacjach 

w całym kraju, rokrocznie przyciąga coraz większą liczbę chętnych do pokonania specjalnie przygotowanych tras z przeszkodami. Startujący mierzą się m.in. z błotem, ścianami, lodowatą wodą czy słynnym Indiana XXL gdzie skaczą na linie z kilku metrów do wody. Podobnie było w Warszawie, gdzie w sobotę 27 maja odbyła się kolejna edycja ekstremalnego biegu.

W dzielnicy Wawer uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse, Intro (3 kilometry i 15+ przeszkód), Classic (12 km i 50+ przeszkód) oraz odbywający się po zmroku Nocny Rekrut (6 km i 30+ przeszkód). Łącznie na starcie pojawiło się 6 000 osób - o 1300 więcej niż w rekordowej do tej pory dwudniowej edycji we Wrocławiu (zaledwie sprzed dwóch tygodni).

Była to także rekordowa liczba startujących jednego dnia. Do tej pory, w trakcie jednodniowego wydarzenia najwięcej osób wzięło udział w Gdyni w kwietniu 2017 roku, kiedy wystartowało 3 500 osób.

Na trasach w Warszawie pojawiła się także rekordowa liczba 4 000 debiutantów, w tym ponad 2 000 uczestników biegu Intro i blisko 2 000 Nocnego Rekruta. Po raz pierwszy odbyły się także dwa niezależne starty równocześnie - w tym samym momencie startowali uczestnicy serii Intro i Classic.

W 2016 roku w biegach z cyklu Runmageddon wystartowało łącznie 35 tysięcy osób. Uważamy, że w roku 2017 jesteśmy w stanie osiągnąć aż 50 tysięcy uczestników. Bardzo się cieszę, że z wydarzenia na wydarzenie możemy obserwować bicie kolejnych rekordów. To naprawdę niesamowite! Wspaniale jest widzieć tysiące świetnie bawiących się ludzi ale też uczestników walczących ze swoimi słabościami, współpracujących i pomagających sobie na trasie. Cieszę się, że niezwykle dynamicznie rośnie również liczba kibiców i uczestników Runmageddon Kids, specjalnej serii dla dzieci. To niezwykle ważne bo obok rozwoju głównego wydarzenia, tworzymy szereg atrakcji dla kibiców i dzieci - powiedział Jarosław Bieniecki, prezes Runmageddon.

Po raz kolejny ogromnym zainteresowaniem cieszył się Runmageddon Kids - pobiegło w nim rekordowe 1500 dzieci, o 600 więcej niż w najliczniejszej do tej pory wrocławskiej edycji sprzed dwóch tygodni. Wszystkich biegaczy dopingowało kilka tysięcy widzów spędzając czas w okolicach najbardziej atrakcyjnych przeszkód, biorąc udział w rywalizacjach strefy challenge czy korzystając z bogatej oferty gastronomicznej.  

Wyniki serii Elite

Zwycięzcą Runmageddonu Warszawa w formule Classic został Przemysław Senderski (Husaria Race Team) z Przytkowic, któremu pokonanie 12-kilometrowej i 50 przeszkód zajęło 01:45:07. Jako drugi z czasem 01:49:21, na mecie zameldował się Mateusz Krawiecki (również Husaria Race Team) z Lubawy. Trzecim zawodnikiem został Robert Krzystyniak (Gorący Potok Team) z Nowego Targu, który uzyskał czas 01:49:50.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Kluczka z Warszawy z czasem 02:04:34, wyprzedzając drugą Małgorzatę Daszkiewicz z Płocka z czasem  02:12:22 i trzecią Justynę Standziak z czasem 02:20:47. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Husaria Race Team.

W Nocnym Rekrucie zwyciężył Sebastian Kasprzyk (X-Runners) z Dobrzyc pokonując dystans 6 kilometrów i 30 przeszkód w czasie 00:48:47, przed drugim Robertem Bandoszem (Sparta Sierpc) z Sierpc z czasem 00:52:27 i trzecim Wojciechem Brzoskwinią (Husaria Race Team) z Bełchatowa z wynikiem 00:50:00.

W kategorii kobiet doszło do niebywałej sytuacji, gdyż pierwsze dwie zawodniczki jednocześnie przekroczyły linię mety! Tym samym wspólnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Były to Sylwia Milewicz (Husaria Race Team) z Nowego Sącza  oraz Magdalena Szulc (Koniuchy) z Warszawy. Ich czas to 01:07:37. Natomiast czas trzeciej uczestniczki, Katarzyny Olczak z Krakowa, wyniósł 01:12:01.

Kolejny Runmageddon już 10 czerwca w Gliwicach. Na uczestników czekać będą trzy trasy przebiegające przez hałdy kopalniane - Intro (3 km i 15+ przeszkód), Classic (12 kilometrów i 50+ przeszkód) oraz Nocny Rekrut (6 kilometrów i 30+ przeszkód). Zapisy na www.runmageddon.pl. 

Rekordowe liczby Runmageddonu Warszawa

6000 startujących (w biegach Runmageddon Intro, Classic i Nocny Rekrut)

4000 tysiące debiutantów

2000 - ponad tyle osób wystartowało w Runmageddon Intro

2000 - prawie tyle osób wystartowało w Nocnym Rekrucie

1500 dzieci startujących w Runmageddon Kids

2 - po raz pierwszy dwa równoległe starty

1 dzień w trakcie którego ustanowiono wszystkie rekordy

O cyklu biegowym Runmageddon

Runmageddon (RMG) to największy cykl biegów przeszkodowych w Polsce i jeden z liderów rynku europejskiego. W trakcie roku odbywa się ok.17 imprez w 12 różnych lokalizacjach. W 2016 r. udział w nim wzięło ponad 35 000 uczestników.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której okazją jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnicy prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod marką Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i 15+ przeszkód), Rekrut (6km i 30+ przeszkód), Classic (12km i 50+ przeszkód) oraz Hardcore (21km i 70+ przeszkód).

(ph)