Piętnasty odcinek specjalny zakończył trzeci dzień zmagań w Rajdzie Niemiec, 9. rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Był to bardzo udany etap dla Kajetana Kajetanowicza, który debiutuje w tych zawodach. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy kończył odcinki w czołówce tabeli wyników kategorii WRC-2 i na koniec dnia plasuje się zaledwie 7,8 sekundy za liderem. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka kierowca LOTOS Rally Team zajmuje aktualnie 4. pozycję, do podium brakuje mu niespełna 2 sekund. Zacięta rywalizacja "o długość zderzaka" powoduje, że jutro jeszcze wszystko może się zdarzyć.

 Załogi mają za sobą już ponad 250 kilometrów rywalizacji. Podczas sobotnich odcinków specjalnych trzykrotnie zmieniał się lider klasyfikacji WRC-2, wiele załóg nie uniknęło błędów. 

Zaciętą walkę najlepiej przedstawiają wyniki: lideruje Fin Rovanpera (Skoda Fabia R5), 4,9s. za nim jest Andolfi (Skoda Fabia R5), 5,9s. Kopecky (Skoda Fabia R5). Kajetanowicz, który swoim Fordem Fiestą R5 walczy z fabrycznymi kierowcami Skody, jest czwarty (+7,8s).

Ukończyliśmy bardzo dobry dzień. Pojechaliśmy sprawnie, było dużo emocji, frajdy z rywalizacji. Staraliśmy się pojechać jak najszybciej, omijając większe problemy. Takie jest założenie na ten rajd, nie mając doświadczenia na tych odcinkach. Z każdym przejazdem czuję się coraz lepiej na tej trasie, poprawiam ustawienia samochodu - powiedział Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.

Cieszę się, że nawiązujemy walkę z bardzo szybkimi zawodnikami, którzy nie odpuszczają. Za nami kolejny długi etap. Pracujemy codziennie nawet do 16 godzin, ale właśnie takie są mistrzostwa świata. I to mi się podoba! - podkreślił. 

O godz. 7:49 rozpocznie się finałowy, niedzielny etap Rajdu Niemiec. Najpierw załogi pokonają dwa przejazdy odcinka Grafschaft, długiego na 29,07 km. Na koniec zaplanowano Power Stage Bosenberg (14,04 km), który zakończy rywalizację w dziewiątej rundzie WRC. 

Wyniki zawodów poznamy po godzinie 12:00.

(ph)