Jak podaje "La Gazzetta dello Sport" Krzysztof Piątek może opuścić Milan już latem. Rossoneri zakontraktowali już Zlatana Ibrahomovica, który może zająć miejsce Polaka w formacji ataku. Wydaje się też, że wyżej w hierarchii Stefano Pioliego jest na tę chwilę Rafael Leao.

Krzysztof Piątek od dłuższego czasu znajduje się pod ogniem krytyki z powodu słabej skuteczności. Polak strzelił w tym sezonie tylko jednego gola z gry oraz trzy z rzutów karnych. Wraz z przyjściem Zlatana Ibrahimovica 24-latek może stracić miejsce w składzie.

"La Gazzetta" podaje, że Piątkiem zainteresowana jest Fiorentina, w której gra już dwóch Polaków - Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu. Mówi się też o Genoi, ale sam Piątek wyklucza powrót do stolicy Liguri - pisze Onet.

Według włoskich mediów przed 24-latkiem postawiono ultimatum. Jego transfer zostanie zablokowany, jeśli Polak znów zacznie strzelać tak jak w poprzednim sezonie.

Piątek poprzedni sezon skończył z 22 bramkami w Serie A (9 dla Milanu i 13 dla Genoi). Wszystko rozstrzygnie się więc w najbliższych tygodniach.

SPRAWDŹ: Zlatan Ibrahimović wraca do AC Milanu