Max Verstappen (Red Bull) wygrał na Losail International Circuit wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kataru, 17. rundę mistrzostw świata. W sobotę Holender zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł mistrzowski.

Max Verstappen niezagrożony prowadził od startu do mety. Holender odniósł czternaste w tym sezonie zwycięstwo w F1.

Drugie miejsce wywalczył Australijczyk Oscar Piastri z McLarena, a trzecie Brytyjczyk Lando Norris z tego samego teamu.

Wyścigu nie ukończył siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który już na pierwszym okrążeniu odpadł z rywalizacji po kolizji z partnerem z zespołu Brytyjczykiem Georgem Russellem.

To był ciężki wyścig ze względu na temperaturę. Ale tempo było w porządku. Kolejne zwycięstwo, to niewiarygodne - powiedział Verstappen na mecie.

Niedzielne zwycięstwo to już 49. triumf w F1 w karierze Verstappena. W klasyfikacji wszech czasów jest pod tym względem piąty. Rekordzistą pozostaje Brytyjczyk Lewis Hamilton, który zwyciężył 103 razy.

Jedyny Polak w historii cyklu - Robert Kubica - ma na koncie jedną wygraną - w 2008 roku w Kanadzie.