Nico Rosberg z zespołu Mercedes GP wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Austrii na Red Bull Ring, ósmą eliminację mistrzostw świata Formuły 1.Drugie miejsce zajął broniący tytułu Lewis Hamilton z Mercedesa GP, a trzecie Felipe Massa z Williamsa.

Nico Rosberg wyprzedził Hamiltona tuż po starcie i prowadził przez cały wyścig. Brytyjczyk spóźnił start i później już nie był w stanie wyprzedzić partnera z zespołu.

Na pierwszym okrążeniu doszło do groźnej kraksy Fina Kimiego Raikkonena z Ferrari z Hiszpanem Fernandem Alonso z McLarena. Ten drugi wjechał w tył rywala, ale jak twierdzi, nie było w tym jego winy, gdy kierowca Ferrari wpadł w poślizg i zajechał mu drogę.

Przez dłuższy czas na trzeciej pozycji jechał czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, ale stracił miejsce na podium po bardzo długim pit stopie na 37. okrążeniu, gdy mechanicy nie mogli odkręcić w jego bolidzie tylnego, prawego koła. Zajęło im to kilkanaście sekund, w tym czasie Niemca wyprzedził Massa.

Lewis Hamilton oprócz spóźnionego startu, miał także drugą "przygodę". Wyjeżdżając na tor po zmianie opon, przekroczył białą linię wyznaczającą tor jazdy i dostał za to pięć sekund karnych, które mu doliczono do rzeczywistego czasu uzyskanego na torze.