Jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy Zbigniew Boniek został trenerem reprezentacji Polski – dziś oficjalnie poinformował o tym prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz. Boniek funkcję selekcjonera obejmie 15 lipca.

Już teraz Boniek zapowiada zmiany. Na pewno zostaną Emanuel Olisadebe i Maciej Żurawski, można też spodziewać się, że pojawi się Wichniarek. W obronie natomiast nadchodzi czas młodości. Boniek zauważył, że na mistrzostwach świata nasza reprezentacja była jedną z najstarszych. To się zmieni.

Na razie wiele nazwisk jeszcze nie padło. Nowy trener chce porozmawiać z tymi, którzy odpadną, a dopiero potem ujawni ich nazwiska.

Kontrakt Bońka z PZPN jest bezterminowy. Nowy trener straci pracę w razie porażki. Najbliższy cel to awans do mistrzostw Europy już za dwa lata.

Na razie jeszcze niewiele wiadomo na temat współpracowników Bońka. Ich lista ma trafić do prezydium PZPN w najbliższy piątek. Jak zapowiada nowy selekcjoner, sztab reprezentacji będzie nieco inny od poprzedniego.

Również pensja trenera polskiej drużyny ulegnie zmianie. Boniek będzie zarabiał mniej niż Jerzy Engel. Jednak, jak się zarzeka, nie będzie mniej kosztował PZPN. Zapowiada, że będzie dużo podróżował, chce oglądać mecze.

Zbigniew Boniek dotychczas był wiceprezesem PZPN. W piątek przestanie pełnić tę funkcję.

Foto Archiwum RMF

22:25