Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok 3-2 w meczu 1. kolejki Ekstraklasy. Spotkania dobrze nie będzie wspominał bramkarz gości Krzysztof Baran.

Spotkanie rozpoczęło się z wysokiego "C". W ciągu siedemnastu minut padły trzy bramki, w tym dwie po błędach bramkarzy. Krzysztof Baran wykopując piłkę w pole, trafił w Michała Przybyłę, ta odbiła się od niego i wpadła do siatki Jagielloni. Kilka minut później w zamieszaniu na polu karnym kielczan, bramkarz gospodarzy poślizgnął się i nie interweniował na czas, gdy Łukasz Sekulski wyrównał stan meczu.

Najładniejszą akcję w pierwszej połowie kibice obejrzeli w 17. minucie. Po długim podaniu piłki, kieleccy obrończy przyglądali się jak leciała w pobliże ich bramki, a tam nie pilnowany Piotr Grzelczak skierował ją głową do siatki. Później nic ciekawego nie działo się na boisku, było dużo chaosu i spokojnej gry, w upalnym dniu.

W drugiej połowie podczas padającego deszczu i burzy, piłkarze nie byli skorzy do składnej gry; piłka na mokrej murawie nie bardzo ich słuchała. Więcej ochoty do gry wykazywali kielczanie, którzy dążyli do remisu. Stworzyli kilka sytuacji pod bramką gości i wreszcie dopięli celu - w 67. minucie Przybyła zdobył drugiego gola w zamieszaniu na polu karnym Jagielloni. Wtedy uaktywnili się goście, starając się zmienić niekorzystny rezultat. W 90. minucie po rzucie z rogu i dokładnym dośrodkowaniu, piłkę głową skierował do bramki Kamil Sylwestrzak. Korona ponownie objęła prowadzenie. W doliczonym czasie z wolnego Piotr Malarczyk trafił piłką w poprzeczkę.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 3:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Michał Przybyła (10), 1:1 Łukasz Sekulski (13), 1:2 Piotr Grzelczak (17-głową), 2:2 Michał Przybyła (67), 3:2 Kamil Sylwestrzak (90-głową).

Żółta kartka - Korona Kielce: Rafał Grzelak, Kamil Sylwestrzak, Marcin Cebula. Jagiellonia Białystok: Emil Gajko, Jacek Góralski.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 6 939.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Piotr Malarczyk, Rafał Grzelak, Kamil Sylwestrzak - Vlastimir Jovanovic, Nabil Aankour (60. Tomasz Zając), Aleksandrs Fertovs, Marcin Cebula, Paweł Sobolewski (60. Serhij Pyłypczuk) - Michał Przybyła (77. Łukasz Sierpina).

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Martin Baran, Rafał Augustyniak, Michał Pawlik, Jonatan Straus - Jacek Góralski, Karol Świderski (59. Emil Łupiński), Przemysław Mystkowski (78. Emil Gajko), Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak - Łukasz Sekulski.