Grzegorz Krychowiak zmienia klub! Środkowy pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski w poniedziałek podpisze kontrakt z triumfatorem Ligi Europejskiej - Sevillą.

O transferze Krychowiaka mówiło się od kilku tygodni. Sevilla wytypowała go jako jednego z potencjalnych następców Ivana Rakiticia, który po bardzo udanym sezonie przeniósł się do FC Barcelony. I o ile sam Polak błyskawicznie dogadał się z hiszpańskim zespołem, o tyle nie było porozumienia na linii Sevilla-Stade Reims.

Ostatecznie jednak kluby doszły do porozumienia, o czym Krychowiak poinformował na Twitterze. Podpisanie oficjalnego kontraktu w poniedziałek - napisał. Na razie nie wiadomo, ile francuski klub zapłacił na Polaka. Pierwotnie mówiło się o 7 milionach euro. Hiszpanie proponowali jednak o trzy miliony mniej.

Transfer Krychowiaka to duże wydarzenie dla naszej piłki, ale i duże wyzwanie dla samego zawodnika, bo Polacy w hiszpańskiej Primera Division nie odgrywali dotąd większych ról. Środkowy pomocnik szansę debiutu może dostać  już w sierpniu, w meczu Superpucharu Europy przeciwko Realowi Madryt.