Coraz większy problem ze skrzydłowymi ma na 11 dni przed meczem eliminacji mistrzostw Europy z Niemcami selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka. Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko w tym sezonie jeszcze ani razu nie pojawili się na boisku. Z powodu kontuzji powołania nie otrzyma zaś Michał Żyro. Na szczęście na innych pozycjach sytuacja wygląda coraz lepiej.

Najlepsza informacja dla kadry napłynęła w piątek z Hiszpanii. Półtora tygodnia po złamaniu żebra, Grzegorz Krychowiak zagrał w barwach Sevilli cały mecz przeciwko Maladze. Tym samym nie ma już przeciwwskazań, by lider środka pola wybiegł też od pierwszej minuty na boisko we Frankfurcie.

Skutecznością straszą rywali nasi napastnicy: Robert Lewandowski zapewnił Bayernowi Monachium zwycięstwo z Hoffenheim w 90. minucie meczu, z kolei Arkadiusz Milik trafił do siatki NEC Nijmegen. Po 90 minut zaliczyli też w weekend wszyscy nasi bramkarze. Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny wpuścili po golu, a Przemysław Tytoń i Artur Boruc po trzy. Co ciekawe, z boiska zwycięski schodził tylko ten ostatni.

Największy problem kadra będzie miała prawdopodobnie na skrzydłach. Jakub Błaszczykowski w tym sezonie jeszcze ani razu nie znalazł się nawet w meczowej kadrze Borussi Dortmund. I choć nowy trener Tomas Tuchel chwali byłego kapitana reprezentacji, to jego podopieczni grają jak z nut i raczej trudno przypuszczać, by sytuacja Błaszczykowskiego szybko uległa zmianie. Podobnie wygląda na razie kwestia występów Sławomira Peszko w Kolonii. Dokładając do tego kontuzję Michała Żyro z Legii, wychodzi na to, że na ruszającym za tydzień zgrupowaniu pojawi się tylko jeden regularnie grający skrzydłowy. Mowa o Kamilu Grosickim.

Tak grali w weekend kadrowicze Nawałki:

Bramkarze:
Artur Boruc(AFC Bournemouth) - cały mecz z West Ham United (4:3)
Łukasz Fabiański (Swansea FC) - cały mecz z Sunderlandem (1:1)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - cały mecz z Veroną (1:1)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) - cały mecz z Hamburgerem SV (2:3)

Obrońcy:
Thiago  Cionek (Modena FC) - druga liga włoska jeszcze nie zaczęła rozgrywek
Kamil Glik (Torino FC) - cały mecz z Frosinone (2:1)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - rezerwowy z Mordowią Sarańsk (0:0)
Paweł Olkowski (FC Koeln) - cały mecz z VfL Wolfsburg (1:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - z powodu kontuzji poza kadrą z FC Ingolstadt (4:0)