Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone potwierdził w wywiadzie dla dziennika „The Daily Mail”, że w wieku 89 lat zostanie ojcem. Brytyjczyk ma już trzy córki. Latem ma przyjść na świat pierwszy syn.

To nic nadzwyczajnego - stwierdził Bernie Ecclestone w wywiadzie dla brytyjskiej prasy.

Od pewnego czasu już nie pracuję, więc mam czas na ćwiczenia. Dla mnie to bez różnicy być ojcem w wieku 29 czy 89 lat - powiedział.

Moja żona jest zachwycona, ale, podobnie jak ja, nie rozumie, dlaczego wszyscy się dziwią. Jestem bardzo szczęśliwy, szczególnie ze względu na nią, bo pragnęła tego od dłuższego czasu. Będzie miała kogoś, gdy odejdę - dodał. Jego żona, Fabiana Flosi, ma 43 lata.

Ecclestone ma trzy córki: Deborah (65 lat), Tamarę i Petrę (35 i 31 lat), a według niemieckich mediów zostanie po raz pierwszy ojcem chłopca. Dziecko ma przyjść na świat latem. W październiku jego ojcu stuknie 90-tka. W rozmowie ze szwajcarską gazetą "Blik" miliarder stwierdził, że ma nadzieję, iż syn nie będzie miał z Formułą 1 nic wspólnego.

Brytyjczyk niepodzielnie kierował Formułą 1 od lat 80. XX wieku do 2016 roku, gdy sprzedał prawa do niej za osiem miliardów dolarów amerykańskiej grupie Liberty Media.