Fundacja Moniki Pyrek uruchomiła niedawno e-platformę, która pozwala dzieciakom dbać w domowych warunkach o swój rozwój fizyczny. Projekt ruszył w momencie, gdy z powodu pandemii duża część dzieci uczy się obecnie poza szkołą. Pomysłodawczyni akcji Monika Pyrek zapewnia, że to przypadek, ale bardzo korzystny. Alternatywne lekcje WF to miejsce, w którym inspiracje znajdą także rodzice czy nauczyciele wychowania fizycznego.

Chcemy pokazywać, że sport jest po prostu świetną zabawą. W chwilach nudy może być cudowną rozrywką. To nie musi być sport na poziomie profesjonalnym tylko coś co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie to fizyczne i psychiczne. Te słynne endorfiny, które wydzielają się podczas uprawiana sportu powodują, że się uśmiechamy. Drużyna mojej fundacji pracuje nad przeróżnymi projektami. Chcemy przekazywać pasję i miłość do sportu. Pomysł na e-platrofmę to naturalna kontynuacja. Można z niej korzystać pro bono w sposób nieograniczony - mówi Monika Pyrek. Była lekkoatletka od kilku lat promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Tym razem dzięki e-platformie łączy sport z nowymi technologiami, ale chce także przemycać najmłodszym wiedzę z historii sportu. 

Cieszę się, że możemy pomóc akurat w tym momencie. Sama jestem mamą dwóch dość energicznych chłopców i wiem jak trudno wybiegać im tą energię. Dzieci, które już poznały pasję do sportu, mają obecnie ograniczoną możliwość trenowania, brania udziału w zawodach. Platforma da im możliwość kontaktu ze sportem. Być może pomoże w tym, by przytrzymać ich przy sporcie. Może poznają nową dyscyplinę sportu dzięki nam i spróbują w niej swoich sił i odkryją jakiś swój nowy talent? Ja zaczynałam od koszykówki a przecież sukcesy odniosłam w lekkoatletyce w skoku o tyczce - opowiada Monika Pyrek.

Jak przebiegał proces tworzenia internetowej platformy, jakie treści na niej znajdziemy i w czym może pomóc dzieciakom, rodzicom i nauczycielom? Posłuchajcie rozmowy Patryka Serwańskiego z Moniką Pyrek: