Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka poinformował, że obrońca Michał Pazdan w poniedziałek stawi się na zgrupowaniu w Warszawie i po konsultacji ze sztabem medycznym kadry zapadnie decyzja, czy będzie w stanie wystąpić w najbliższych meczach. Pazdan, podstawowy zawodnik polskiego zespołu na Euro 2016, z powodu kontuzji nie wystąpił w ostatnich pojedynkach Legii Warszawa, m.in. w sobotnim meczu ligowym z Lechią Gdańsk (3:0). Uraz wyeliminował go również z otwierającego eliminacje mistrzostw świata wrześniowego spotkania z Kazachstanem, które zakończyło się remisem 2:2.

Michał Pazdan nadal ma kłopoty z barkiem. Jutro przyjedzie na zgrupowanie i po konsultacji z lekarzem reprezentacji podejmiemy decyzję, co dalej z nim będzie - powiedział Nawałka na konferencji prasowej.

Zwycięstwa zawsze cieszą, ale mecze, które nie układają się po naszej myśli, jak ten w Astanie, też dostarczają wielu wniosków. Mamy przygotowany materiał, który będziemy z piłkarzami analizować i jestem przekonany, że jako drużyna będziemy mocniejsi po tym remisie. W mojej pracy z reprezentacją było już kilka trudnych momentów i świetnie sobie dawaliśmy radę. Jestem przekonany, że teraz też tak będzie. Możemy się również tylko cieszyć, że takie spotkanie przytrafiło nam się na samym początku eliminacji, a nie później, choć remis uważamy oczywiście za stratę punktów. W przyszłość patrzymy jednak z optymizmem - tłumaczył dziennikarzom selekcjoner. Jak przyznał, po analizie meczu otwierającego eliminacje ma uwagi do przygotowania mentalnego.

Mam na myśli to, że niektórym w drugiej połowie puściły nerwy, przez co nie potrafili się skupić na realizacji założeń taktycznych. W kilku fragmentach straciliśmy koncentrację i w efekcie bramki, które kosztowały nas zwycięstwo, choć do przerwy mieliśmy mecz pod pełną kontrolą - dodał Nawałka.

W sobotę biało-czerwoni, którzy eliminacje mistrzostw świata rozpoczęli od wyjazdowego remisu z Kazachstanem, zmierzą się na PGE Narodowym z Danią, a trzy dni później - we wtorek 11 października - zagrają na tym obiekcie z Armenią. W porównaniu do kadry na mecz z Kazachstanem na spotkania Danią i Armenią (8 i 11 października w Warszawie) powołania nie otrzymał Bartosz Salamon z włoskiego Cagliari, który w Astanie zagrał w podstawowym składzie.

Wymagamy od wszystkich zawodników, ale szczególnie tych z bloku obronnego, by byli w rytmie meczowym, a Bartek ostatnio stracił miejsce w swoim klubie. Dlatego tym razem powołanie otrzymał Paweł Dawidowicz i wierzę, że spisze się dobrze. To młody, bardzo utalentowany zawodnik - tłumaczył Nawałka. Jak podkreślił, nie martwią go problemy z miejscem w jedenastce Paris Saint-Germain Grzegorza Krychowiaka.

Choć nie ma jeszcze stabilnej pozycji w klubie, to wchodząc z ławki rezerwowych czy w niektórych spotkaniach grając od początku prezentuje się dobrze. Mam nadzieję, że tak będzie też w reprezentacji, bo to ważny gracz naszej drużyny. Ja w każdym razie cały czas mu ufam - oznajmił selekcjoner.

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się w poniedziałek, choć tego dnia sztab szkoleniowy nie zaplanował zajęć na boisku.

(mn)