​15-letni motocyklista, który w sobotę wieczorem w Ludźmierzu na drodze wojewódzkiej nr 957 śmiertelnie zderzył się z samochodem osobowym, kierował bez wymaganych uprawnień nieoświetlonym crossem, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC - podała w poniedziałek policja.

Jak przypomniał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do śmiertelnego, czołowego zderzenia doszło w sobotę przed godz. 19:00. Niestety, pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 15-latka kierującego jednośladem. Miejsce wypadku to nieoświetlony odcinek drogi wojewódzkiej.

Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Citroen jadąc w kierunku Nowego Targu, w miejscu dozwolonym wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem marki Suzuki. Crossem kierował 15-latek bez wymaganych uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC - relacjonował mł. insp. Gleń.

Mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.