43-latka z powiatu nowosądeckiego zignorowała migające czerwone światło i na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chomranicach w powiecie nowosądeckim wjechała na tory, gdzie zderzyła się z drezyną.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierująca peugeotem oraz maszynista byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. złotych - poinformowała insp. Aneta Izworska z zespołu prasowego nowosądeckiej policji.

Każdego roku na  przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce dochodzi do blisko 200 wypadków i kolizji. Policja przypomina: sygnalizator z migającymi światłami oznacza zakaz wjazdu na przejazd.

W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca powinien zadzwonić na numer alarmowy 112 i podaje numer przejazdu, na którym się znajduje. Numer ten znajduje się na żółtej naklejce, która jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. W takim przypadku operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.