Na Politechnice Wrocławskiej trwa przywracanie prawidłowego działania systemów informatycznych. Po ćwiczeniach przeciwpożarowych doszło do awarii systemu przeciwpożarowego, a w konsekwencji zatrzymania pracy serwerowni. Nie działa strona internetowa uczelni ani system USOS.

Wczoraj na Politechnice Wrocławskiej przy ulicy Gdańskiej były ćwiczenia przeciwpożarowe. Standardowe, odbywające się co jakiś czas i polegające na ewakuowaniu ludzi z budynków. Nie informuje się o nich pracowników i studentów.

Podczas ćwiczeń doszło do awarii systemu przeciwpożarowego

Jak przekazuje uczelnia uaktywniły się pojemniki ze sprężonym aerozolem. Pomieszczenie serwerowni uległo zapyleniu. Trzeba było odłączyć sprzęt.

Od wczoraj trwa odpylanie. Sprawdzane jest, co trzeba tylko wyczyścić, a co wymienić. Serwerownia jest z 2016 roku. Odpowiadała na przykład za system obsługi studentów, który obecnie nie działa - przekazała rzeczniczka prasowa  Politechniki Wrocławskiej Agnieszka Niczewska. 

Co się da, jest przypinane do serwerowi w kampusie głównym uczelni. Sukcesywnie mają być uruchamiane kolejne systemy informatyczne.

 

 

Opracowanie: