13-miesięczne dziecko znajdowało się w samochodzie, w który uderzył uciekający przed policją 60-letni mężczyzna. Przy zaparkowanym na poboczu drogi samochodzie stały także dwie kobiety - musiały one odskoczyć, aby uniknąć potrącenia przez 60-latka.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w powiecie kłodzkim (woj. dolnośląskie). Jak informuje policja, zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego nietrzeźwego kierowcy samochodu z miejscowości Wyszki.

Pościg za 60-latkiem

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce interwencji, gdzie zauważyli opisywany przez zgłaszającego samochód marki volkswagen. Na widok oznakowanego radiowozu kierujący volkswagenem przyśpieszył - informuje podinsp. Daria Sługocka-Kapecka z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, ten jednak nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się i zwiększył prędkość.

Na łuku drogi uderzył w krawężnik a następnie w zaparkowany na poboczu samochód, w którym na tylnym siedzeniu pasażera siedziało zapięte w foteliku 13 -miesięczne dziecko. Przy zaparkowanym na poboczu drogi samochodzie stały także dwie kobiety. Musiały odskoczyć, by uniknąć potrącenia przez kierującego - relacjonuje funkcjonariusza z kłodzkiej komendy.

Kobieta z dzieckiem trafiły do szpitala na badania

Gdy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwy 60-latek, mieszkaniec gminy Bystrzyca Kłodzka, został zatrzymany. Matka wraz z 13-miesięcznym dzieckiem pojechała do miejscowego szpitala na badania.

Po wytrzeźwieniu kierujący usłyszał zarzuty - odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i stworzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia uczestników zdarzenia.