Na oficjalnym profilu Wrocławia na Facebooku zamieszczono jedno ze zdjęć z powodzi tysiąclecia. Jest przy nim apel o pomoc w ustaleniu, kim są dwaj młodzi mężczyźni w pontonie. Internauci nie zawodzą. Pojawiły się wpisy osób, które mają ich znać. Po co podejmuje się próby dotarcia do wspomnianej dwójki? Wszystko w ramach specjalnego projektu Centrum Historii Zajezdnia.

Informacja o poszukiwaniach osób ze zdjęcia pojawiła się też na portalu wroclaw.pl. Halo Wrocław! Szukamy chłopaków - dziś pewnie już dorosłych, statecznych panów - którzy latem 1997 roku wiosłowali po ul. Świdnickiej na granatowym pontonie (tak, to ci uśmiechnięci przystojniacy na zdjęciu, z pomarańczowymi wiosłami w dłoniach) - napisano.

Z dużym odzewem spotkał się post zamieszczony na oficjalnym portalu Wrocławia, w którym była prośba o pomoc w poszukiwaniach panów ze zdjęcia. Niektóre osoby pisały, że ich znają i kim są dorośli już dziś mężczyźni. 

Wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia przekazuje jednak, że jeszcze nie potwierdziło tych informacji i z nikim się nie skontaktowało. W całej akcji chodzi o to, by wrocławianie podzielili się swoimi wspomnieniami z powodzi w 1997 roku.

Centrum Historii Zajezdnia do 20 sierpnia zbiera wspomnienia mieszkańców miasta o wielkiej wodzie. Materiały w formie elektronicznej można przesyłać na adres powodz@zajezdnia.org (wpisując w temacie e-maila "Powódź") lub a w formie papierowej na adres Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław (z dopiskiem "Powódź").

Wybrane historie zostaną opublikowane Bazie Świadków Historii CH Zajezdnia i na stronie wroclaw.pl, a ich fragmenty w miejski biuletynie.