RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szalony pościg za motocyklistą, pędził 220 km/h. Jest nagranie

Opracowanie: Poniedziałek, 25 sierpnia (08:21)

31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego (Dolnośląskie) uciekał motocyklem, łamiąc kolejne przepisy i narażając życie swoje oraz innych uczestników ruchu. Zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe policyjnego radiowozu.

Do pościgu doszło, gdy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zauważyli motocyklistę wyprzedzającego inny pojazd bezpośrednio na skrzyżowaniu.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Motocyklista jednak nie zamierzał się poddać - rozpoczął ucieczkę w kierunku powiatu lubańskiego, łamiąc kolejne przepisy i przekraczając prędkość. Policyjny radar momentami wskazywał nawet ponad 220 km/h!

Pościg zakończył się w jednej z miejscowości sąsiedniego powiatu. Tam kierowca motocykla w końcu się zatrzymał. Jak się okazało, 31-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. 

Sprawca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: RMF24
Tagi: Zgorzelec

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: