Kto zamierza spędzić 11 listopada we Wrocławiu, będzie miał z czego wybierać. Na Święto Niepodległości w mieście zaplanowano sporo ciekawych wydarzeń. Ten dzień można spędzić na paradzie, na wyścigach konnych, tańcząc na potańcówce, biorąc udział we WrocWalk Marathon 2022 , na łyżwach czy na koncercie.

Radosna Parada Niepodległości

Parada ruszy 11 listopada o godz. 10.00 z pl. Wolności. Nie zabraknie w niej Piłsudskiego w zabytkowym pojeździe z epoki. Gdy uczestnicy dotrą na plac przed Centrum Historii Zajezdnia, będzie można odśpiewać wspólnie hymn (o godz. 12.00) i obejrzeć pokaz grupy tanecznej Wrocław (o godz. 13.00). Zaprezentuje się też ponad sto mażoretek.

Atrakcją będzie również V Niepodległościowe Spotkanie Klasycznych Pojazdów (w godz. 14.00-17.00). Goście Zajezdni będą też mogli 11 listopada bezpłatnie odwiedzić wystawy "Wrocław 1945-2016" oraz "Odra most. Odra granica".

WrocWalk Marathon 2022

To pierwszy w Polsce spacer na medal. WrocWalk Marathon 2022 jest rodzinnym wydarzeniem polegające na kolekcjonowaniu pieczątek, podczas poznawania najbardziej interesujących punktów miasta. W wydarzeniu weźmie udział dwa tysiące osób. Większość atrakcji ulokowano w okolicy Rynku.

Przydać mogą się następujące informacje. Przy pręgierzu zostanie zorganizowana meta i nastąpi wręczanie medali uczestnikom - w godz. 10.00-19.00.  Od 1.002 do 14.00 będzie tam unikalna bryczka "z Józefem Piłsudskim".

Potańcówka Niepodległości

Jedną z atrakcji towarzyszących WrocWalk Marathonowi będzie Potańcówka Niepodległości.  Odbędzie się tradycyjnie na pl. Wolności przed Narodowym Forum Muzyki. Od godz. 10.30 do 16.00 z głośników popłyną krajowe szlagiery i hity, czyli polska muzyka łącząca pokolenia.

W pobliżu potańcówki staną strefa gastro i punkt informacyjny Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, w którym uczestnicy zabawy i WrocWalkMarathonu będą mogli otrzymać wrocławskie pamiątki.

Wyścigi konne na Partynicach

Siedem gonitw, w tym pięć w obsadzie międzynarodowej, 59 zgłoszonych koni, jeźdźcy z Polski, Czech i Szwecji - tak wygląda program ostatniego dnia sezonu na Partynicach (ul. Zwycięska 2). Mityng rozpocznie się o godz. 10.30. Start pierwszej gonitwy przewidziano pół godziny później.

Międzynarodowa gonitwa o Nagrodę Zamknięcia Sezonu rozpocznie się o 14.30. Wyścigom towarzyszyć będą atrakcje dodatkowe dla najmłodszych: przejażdżki na kucykach oraz zawody "hobby horse". Wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

Zagrają Lady Pank i Kombii

Na scenie Hali Stulecia, w ramach cyklu wROCK for Freedom, wystąpią legendy polskiego rocka. Założony w 1982 roku zespół Lady Pank od początku istnienia święci triumfy na krajowej scenie muzycznej.

Kombii to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych zespołów Polsce. Charakterystyczny wokal Grzegorza Skawińskiego przyciąga tłumy na plenerowe koncerty, a wrażenie robi też zawsze oprawa multimedialna.

Wydarzenie rozpocznie się o 18.00 Bilety w cenie od 65 złotych.

Na łyżwach albo w zoo

11 listopada otwarte będą lodowiska Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej - od godz. 8.00 do 22.00. Obowiązuje cennik weekendowy. Pozostałe obiekty Spartana: pływalnia, siłownie, fitness, korty tenisowe również pozostają czynne.

Wrocławskie zoo jest czynne przez 365 dni w roku. Teraz kolejki są dużo krótsze niż w wakacje, a na wybiegach pokazują się częściej takie zwierzęta jak pantery śnieżne.